Навчальний процес

Перелік освітніх компонентів, визначених освітніми програмами

Організація освітнього  процесу  ЗДО№ 3  «Барвінок»     забезпечено переліком навчальних  видань,  рекомендованих  Міністерством  освіти  і  науки  України  для  використання  в дошкільних навчальних закладах.

1.Державним стандартом дошкільної освіти України  є Базовий компонент дошкільної освіти , який реалізується програмами та навчально-методичним забезпеченням,  затверджений наказом Міністерства освіти і науки України № 33 від 12.01.2021 р.

Вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей дошкільнят визначено за такими освітніми напрямами:

• особистість дитини;
  • дитина в сенсорно-пізнавальному просторі;
  • дитина в природному довкіллі;
  • гра дитини;
  • дитина в соціумі;
  • мовлення дитини;
  • дитина у світі мистецтва.

Виконання вимог Стандарту забезпечується з урахуванням задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних психічних і фізичних можливостей у найбільш оптимальній для кожної дитини формі.

Державний стандарт дошкільної освіти це взаємозв’язок між цінностями дошкільної освіти,  напрямами освіти (змістом), процесом формування досвіду дитини в різних видах діяльності, що забезпечують освітній результат – компетентність дитини старшого дошкільного віку, а також умови, за яких ці компетентності можуть бути досягнуті.

Оновлений документ заснований на компетентнісному підході, як і Державний стандарт початкової освіти.

Навчально-виховний процес у дитсадку здійснюється відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти в Україні за програмою  «Дитина».                                                                                                                                                    Крім того, педагоги використовують у роботі з дітьми:
Парціальні програми:

"Скарбниця моралі". Парціальна програма з морального виховання дітей дошкільного віку.

«Україна — моя Батьківщина»: Парціальна програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

"Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку".

"Вітаю, театре".

"Вчимося жити разом". Парціальна програма з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6- 7 років.

Пріоритетні напрямки у роботі:

Фізичний розвиток
Емоційно-ціннісний розвиток
Мовленнєвий розвиток
Пізнавальний розвиток
Художньо-естетичний розвиток
Соціально-моральний розвиток
Креативний розвиток

Пріоритетні завдання дошкільного закладу у 2023-2024 навчальному році:

• Формування у дітей у дітей національної ідентичності та патріотичних почюттів.
  • Формування навичок безпечної поведінки у дошкільників.
  • Організація освітнього процесу в закладі дошкільної освіти у різних форматах і подолання освітніх втрат.

У закладі на безоплатній основі  працюють  гуртки:

«Школа маленьких ельфів», «Театрон".