смт. Межова. Комунальний заклад дошкільної освіти "Межівський ясла-садок №3 "Барвінок"

 





конспекти

Інтегроване заняття

для старшого дошкільного віку:

 

"Фіолетовий ліс"

 

р       Формувати у дітей усвідомлення своєї практичної умілості.   Сприяти усвідомленню   існуючих у природі зв’язків, їх роль в житті людини.

 

С/м.р      Формувати вміння контролювати себе під час колективної роботи, вправляти в диференціюванні понять «добро» і «зло». Розвивати комунікативні уміння, бажання грати разом. Вчити керуватися не лише особистими, а й груповими інтересами.

 

Е/ц.р      Вчити радіти зустрічі та спілкуванню з природнім  середовищем, виявляти захоплення ним в різні пори року, за різного стану погоди. Виховувати інтерес до професійної діяльності людей (художник).

 

П.р         Виховувати пізнавальний інтерес до природи. Вчити доводити правильність свого міркування,самостійно виводити нове знання з засвоєного.

 

М.р        Формувати вміння у розмовному мовленні, передавати свої враження від побаченого, висловлюватися, вислуховувати інших, використовувати епітети, порівняння, синоніми, антоніми. Розвивати спостережливість, зацікавлено ставитися до предметного середовища, виділяти в ньому «красиве», «некрасиве», «дивне», тощо.

 

Х/с.р      Розвивати художній смак. Радіти гарно зробленому. Розвивати бажання спостерігати за природним довкіллям.

 

К.р         Розвивати вміння спостерігати за собою. Вчити вдаватися до вигадки, фантазування, варіювати вирази обличчя, змінювати жести, тональність голосу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Вихователь заводе дітей до зали, вітається з дітьми. Запитує, як вони себе почувають. В залі звучить тиха спокійна музика)

 

В. Діти, сьогодні гарна погода, сонечко нам  посміхається, так і хочеться погратися! Діти, вам хочеться погратися?

Д. Так! Хочеться!

 

(Гра на розвиток емоційно – вольової сфери: «Живі кольори»)

 

Мета: Вчити дітей співвідносити власні емоції, почуття із відповідними

           кольорами та відтінками; вчити передавати свої думки в слові;

           розвивати відчуття, сприймання, увагу, мислення, емоційну сферу

           дошкільників.

 

Хід гри

 

В. Діти, чи знаєте ви, що означають такі слова, як «радість», «щастя», «сум», «тривога»?

(діти висловлюють свої думки)

 

В. Чи переживаєте ви коли - небудь подібні почуття?

Д. Так!

В. Які саме?

    Що ви відчуваєте?

    Чи було вам погано, боляче, а може навпаки радісно, щасливо?

 

Вихователь дістає скриньку з різнокольоровими стрічками:

    Червоний

     Оранжевий

     Зелений

     Жовтий

     Блакитний

     Синій

 

В. Діти, погляньте, що знаходиться у цій скриньці?

Д. Стрічки!

       В. Вони красиві, різнокольорові, виберіть кожен собі по стрічці, такого кольору,

    який вам подобається.

 

Проблема ситуація: одній дитині не вистачило стрічки.

 

Вирішення проблемної ситуації:

 

Сашко: а у мене немає стрічки!

В. Що ж робити, діти, як допомогти Сашкові?

(діти висловлюють свої думки та роблять висновки)

Д. Поділитися стрічкою!

В. Хто поділиться?

Д. Я, я, я!

В. Які чуйні діти у нашому дитсадку! Сашко вибирай, якого кольору стрічка тобі подобається, берися разом з другом за інший кінчик стрічки, та ставай до гри.

    У кожного з вас у руці є стрічка, давайте по черзі назвемо якого вона кольору?

 

(діти називають кольори стрічок. Вихователь по черзі запитує кожну дитину, які почуття вона відчуває  бачачи той, чи інший колір

синій-сум; жовтий-радість; червоний-щастя).

 

В. Молодці, ви дуже чуйні діти! Діти, а якщо усі ці кольори скласти до купи, на яке явище в природі будуть схожі наші стрічки?

Д. Веселку.

В. Так, а що це за явище «веселка»?

Д. Відблиск світла у крапельках води?

 

(вихователь допомагає з відповіддю дітям)

 

В. так, коли у повітрі багато вологи, та світить сонечко, світло заломлюється і відбивається, так утворюється веселка. А що ще говорять про веселку?

Д. Веселка – це міст із неба на землю! Там де є водоймище там може утворитися веселка.

В. Молодці, давайте пригадаємо вірша, та за допомогою нього створимо свою веселку.

(Діти та вихователь викладають із стрічок веселку)

 

ЧЕРВОНІ ОКУЛЯРИ ЖАНКИ ЗАВАЖАЮТЬ

БАЧИТИ СЯЙВО ФІАЛКИ

 

Д. Фіолетового немає.

В. Не може такого бути, давайте перевіримо. Скільки кольорів має веселка?

Д. Сім.

В. А скільки кольорів ми виклали? Давайте перевіримо!

 

(Діти рахують : шість)

 

(вихователь закріплює відповіді дітей в індивідуальному порядку)

 

В. Діти, нам потрібно відшукати фіолетовий колір. Ви говорили, що веселка – міст.

Д. Так, це міст із землі до неба.

В. Отже, ми з вами і вирушимо у подорож за фіолетовою фарбою, по нашому мосту.

(фізична хвилинка)

 

(діти пройшовши по стрічках потрапляють до «Фіолетового лісу»)

 

В. Діти, навкруги дерева, мені здається, що ми потрапили до лісу.

 

(діти разом з вихователем розглядають ліс, листя на деревах пеньки у лісі – фіолетового кольору)

 

В. Що за диво, все навкруги якесь незвичайне. Діти зверніть увагу, якого кольору листя на деревах?

Д. Фіолетового.

В. А пеньки?

Д. Теж фіолетового.

В. То це «Фіолетовий ліс».

 

(діти посміхаються , висловлюють свої думки)

 

З’являється художник з палітрою та пензликом, наспівуючи пісню.

 

Худож. О, ви хто такі, як сюди потрапили?

В. та Д. вітаються: Добрий день!

В. Ми діти з дитячого садка «Барвінок».

Худож. О, то це чудово у мене сьогодні гості, проходьте, будь ласка!

В. Дякуємо за запрошення, та скажіть хто ви?

Худож. Я художник, а це моя майстерня, я тут працюю.

В. до дітей: Он воно що, а ми думали ну що сталося з деревами у лісі, а це ви все розмалювали!

Худож. Так, це я! Мені дуже подобається все незвичайне, от я й вигадую.

             А ви чого прийшли до лісу?

В. та Д. розповідають художнику:

У нашої веселки не вистачило фіолетового кольору і ми пішли її шукати, та й потрапили до лісу.

Худож. Он воно, що то я вам допоможу. Ідіть за мною.

 

(художник підводе дітей до столу)

 

Дослід №1 «Чарівні фарби»

 

Мета: Визначити чи можна змішувати фарби. Дізнатися, чи зміниться колір   фарби, якщо змішати дві різні за кольором фарби. Довести, що при змішуванні, різних за кольором фарб, вони змінюють колір.

 

Прилади й матеріали: фарба чотирьох кольорів: червона, жовта, синя та біла, серветки, тички, трубочки для кок теля, папір А – 4 на кожну дитину, палітра для змішування фарби.

 

Хід досліду

 

Худож. Це моя художня майстерня, погляньте, як багато у мене різного приладдя!

(діти розглядають та називають)

 

Худож. Ось тут, десь тут була моя фіолетова фарба (шукає,не знаходить). Я  мабудь її усю вималював. Що ж робити?

В. Діти, допоможемо художникові?

Д. Так!

В. Ми можемо створити фіолетову  фарбу!

Худож. Як?

В. Діти, як можна утворити фіолетову фарбу?

Д. Змішати кольори!

В. Які основні кольори ви знаєте?

Д. Червоний

      Жовтий                                 діти називають та відшукують ці кольори,

      Синій                                     художник та вихователь допомагають.

      Білий

 

Діти змішують фарби та називають кольори.

 

Жовтий + червоний = оранжевий

Жовтий + синій = зелений

Червоний + синій = фіолетовий

 

Худож. Ура!!! Нарешті вийшло!

В. Так, ми утворили фіолетову фарбу!

Худож. Дякую вам, діти! Забирайте свою фарбу!

Проблемна ситуація.

Худож. Ой, що ж робити, ви забираєте фарбу, а я так хотів пофантазувати з фарбою!

В. Незасмучуйтесь, любий  художнику! Ми вам обов’язково допоможемо, ми вас не залишимо без фарби. (до дітей ) Діти допоможемо художникові?

Д. Так!

(малювання кляксами)

 

Вихователь підводе дітей до столу на я кому розміщені: папір А – 4, серветки, трубочки для коктейлю, фарба фіолетового кольору.

В. Якщо художник дуже любить фантазувати, то ми йому допоможемо за допомогою клякси. Діти ви пам’ятаєте як малювати кляксами?

Д. Так!

В. Ну, тоді беріться до роботи, а ви, наш друже, дивіться, що з цього вийде.

Худож. Мені дуже цікаво!

 

(діти розміщуються за столами, та починають роботу. За допомогою коктельної трубочки наноситься клякса на папір, а потім роздувається, за допомогою цієї ж самої трубочки)

 

В. до дітей: На що схожий малюнок? Що нагадує це зображення? Що утворилося після того як фарбу роздули?

 

(Вихователь нагадує дітям про завершення роботи).

 

В. Діти, закінчуйте свої роботи, та залишайте їх тут, це наш дарунок художнику.

Худож. Дякую вам, любі діти, а я вам віддаю вашу фарбу.

 

(діти забирають фарбу)

 

В. Ну, що ж дякуємо вам за гостинність та нам час повертатися! Допобачення!

Д. Допобачення!

Худож. Допобачення!

 

( вихователь та діти повертаються назад)

 

( Фізична хвилинка)

В. Ось ми і повернулися д нашої веселки. Відкривайте баночку, та будьте обережні, не розлийте фарбу! Обережно перевертайте її!

 

( Діти перевертають баночку, звідти випадає фіолетова стрічка)

 

Вони радіють, плескають в долоні, викладають останній колір до веселки при цьому розповідаючи вірша.

 

Червоні Окуляри Жанки Заважають

Бачити Сяйво Фіалки

 

В. Ну, що тепер усі кольори має веселка?

Д. Усі!

В. Так, скільки кольорів має веселка?

Д. Сім!

В. А у нашої веселки скільки кольорів?

Діти перераховують: Сім!

 

Вихователь індивідуально запитує декількох дітей закріплюючи рахунок в межах семи.

 

В. Молодці діти! Ми з вами побували у далекій подорожі. Вам сподобалося?

Д. Так!

В. На цьому наше заняття закінчується. Веселка дарує вам стрічки.

 

(вихователь роздає стрічки дітям)

 

А за те, що ви були такі молоці, добре відповідали, гралися вам подарунок(фрукти).

 

 

 

Штих А.О.,заняття для старших дошкільників "Осінні фантазії"

Мета:

 

ф.р.                        розвивати навички  діяти в природному довкіллі; прищеплювати                                                                                      прагнення бути працьовитими.

 

с.м.р.                     виховувати вміння самоорганізовуватися, приймати рішення. Вчити шанувати   власну працю та творіння рук інших людей-бережливо ставитися до оточуючого середовища.

 

п.р.                        вчити здійснювати елементарні мислительні дії, встановлювати відношення між причинами і наслідками дій у довкіллі.

 

м.р.                        вчити дітей розповідати про себе, про свої дії з об’єктами живої та неживої природи.

 

х.е.р.                      вдосконалювати основи художнього смаку, відтворювати  свої задуми у самостійній художній діяльності.     

  

е.ц.р.                     закріплювати вміння дотримуватися норм культури спілкування: увічливо, стримано, обачно поводитися одне з одним.

 

к.р.                        надати можливість фантазувати, творити,збагачувати власний практичний досвід.

Попередня робота: д/г «Ввічливі слова», «Назви лагідно», «Сумна пора».      

 

                                                                                                                                                                 

 

Спостереження: за погодою,за сонцем, за хмарами, за вітром, за опадами.

 

 

 

Перегляд дидактичних фільмів: «Пори року», «Фарби», «Моя країна - Україна».

 

                                                                                                                                                                                                                                                             

Бесіди на тему: «Екзотичні звірі», «Звірі нашої місцевості», «Як потрібно себе поводити в гостях», «Добре-погано», «Ввічливі слова».

 

 

 

Прилади і матеріали: засушене листя з різних дерев, вирізані з картону відбитки слідів звіра, наголовник лева,макет дерева, телевізор,диск або флешка з дидактичним матеріалом «Безмежні простори: моря і поля-це усе Україна моя». Клейонка, папір А-4, серветки, різнокольорова фарба, тампончики з мочалки, ватні палички.

 

В. Діти, які ви у мене гарні, розумні та дорослі. Ой, вибачте мені, будь ласка, я ж забула з вами привітатися. Добрий день, мої любі!

 

Д. Добрий день!

 

Вправа привітання.

 

Мета: продовжувати учити зосереджуватися на своїх думках, аналізувати їх. Учити дотримувався правил поведінки з дорослими людьми та однолітками. Активізувати словник дітей словами ввічливості. Розвивати зв’язне та діалогічне мовлення. Виховувати культуру спілкування в групі, сім´ї, найближчому оточенні.

 

Хід гри.

В. Які ще привітання ви знаєте?

    (Відповіді дітей).

В. Ми усіх однаково вітаємо?

Д. Ні!

В. Як ви вітаєте друга?

Д. Привіт!

В. Як потрібно поводитися коли ти вітаєшся?

Д. Посміхатися, кивати головою, дивитися в очі…

В. Коли ми зайшли до зали, то ви мабуть помітили, що до нас завітали гості, це дорослі люди!

Д. Так! Це вихователі.

В. Як потрібно вітатися з вихователем?

Д. Вітаються: добрий день! Добрий ранок!

 

Д/г. «Сумна пора»

 

Мета: закріпити знання дітей про пори року, зокрема пору року - осінь. Вчити описувати стан погоди, осінні явища, висловлювати свої враження про осінь. Розвивати пам’ять, увагу. Виховувати любов до живої і не живої природи.

 

Хід гри.

 

В. Давайте пригадаємо, яка зараз пора року?

Д. Осінь.

В. Який місяць осені?

Д. Листопад.

В. Чи можна листопад назвати найсумнішим місяцем осені?

Д. Так!

В. Чому?

Д. Небо похмуре, сіре, низьке, темне, сумне.

В. А дерева та кущі?

Д. Дерева та кущі темні без листя, без яскравих барв.

В. Який вигляд має земля?

Д. Земля тьмяна, мокра, осінній дощ поналивав калюжі.

В. Що можна сказати про вітер?

Д. Сердитий, потужний, пронизливий, неприємний.

В. Яка погода переважає цієї пори?

Д. Холодна, сира, хмарна, дощова.

В. Звісно, природа сумує за теплими днями, що вже скінчилися, за ясним сонечком, яке так рідко тепер визирає з-за хмар. Діти якими стали дні?

Д. Коротшими, а ночі довшими.

В. А що відбувається з сонечком?

Д. Сонечко опустилося низько, чекаючи зими.

В. Можна сказати, що сонце…

Д….світить та не гріє !

В. А також можна сказати, що листопад найсумніший місяць осені.

    Але ми прийшли сюди не сумувати, а гратися.

Д. Так!

В. У нашому залі є своє сонечко, погляньте навкруги уважно, уважно!

 

    (Вихователь звертає увагу дітей на панно із засушеного листя, яке викладене на дзеркалі за допомогою двостороннього скотчу у вигляді хмаринок та сонечка).

 

Д. Ось сонечко і хмаринки.

В. Це незвичайне сонечко?!

Д.Так!!!

В. Чим саме?

    (Роздуми дітей).

В. Молодці діти!

 

(Вихователь звертає увагу дітей на сліди, які з´явилися на підлозі).

 

Дидактична гра: «Відгадай чий слід».

 

Мета: вчити розрізняти диких тварин та їхніх дитинчат, помічати особливості їхньої поведінки залежно від місця їхнього перебування.

Вчити дітей правильно називати диких тварин, удосконалювати звуковимову . Розвивати емоційну чутливість. Виховувати бережне ставлення до тваринного світу.

 

В. Оце так диво, поки ми з вами працювали, здається, що тут щось сталося незвичайне.

    (Діти розглядають сліди, висловлюють свої думки).

В. Давайте підемо по слідах і тоді напевно знатимемо чиї вони.

    (Сліди ведуть до дерева, з-за дерева виходить «Левеня»).

Д. Це левеня!

В. Оце так, то це твої сліди?

Лев: Так це мої сліди і я Левеня.

 

 

В. А чому ти таке сумне, Левенятко, не сумуй?!

    Діти, давайте розвеселим Левеня.

Д. Так, давайте!!!

 

Фіз. хвилинка.

      Не сумуй ,Левеня,

      З нами гратися пора.

      Швидше в коло ти ставай

      Свої лапки простягай.

      З нами весело тобі

      Будеш левом ти завжди.

      Швидше з нами присідай

      Головою повертай.

      Спинку лев ти вигинай

      Хвостиком хутчіш махай.

      Вправо, вліво нахились

      І до нас ти посміхнись.

      Не сумуй ,левеня,

      З нами гратися пора.

      Ти за нами поспішай

      Свої лапки простягай.

 

В. Діти, наш Левик все одно чомусь сумний.

     Левенятко, ну чому ти знову засумував?

Лев. У мене немає настрою, тому що я не знаю де знаходжуся!

В. Оце так! Діти в якій країні ми з вами живемо?

Д. В Україні!

Гра з м´ячем: «Опиши Україну».

 

Правила гри: діти утворивши коло передають м’яч один одному говорячи гарні слова про Україну.

Хід гри.

В. до дітей: Яка Україна?

Д. Безкрая, багата, гостинна, співуча, горда, дружня й т. п.

В. Ну що, Левику, ти зрозумів?

Лев. Так!

В. А щоб якомога більше дізнатися про наш рідний край ми запрошуємо тебе до кінозалу.

 

(Діти сідають на стільці, вихователь вмикає телевізор з дидактичним матеріалом-презентацією: «Безмежні простори моря і поля – це все Україна моя».

Діти переглядають фільм 2 – 3 хв.).

 

В. Яка гарна наша Україна! Діти вам сподобалося?

Д. Так!

В. Мені здається, що природа нашої місцевості взяла до рук пензля, і, як знаменитий художник зобразила на природничому полотні свій витвір мистецтва. Уявіть, що ми з вами юні художники і зараз будемо писати картину на березі моря чи то в горах, а може в лісі. Як буде називатися жанр образотворчого мистецтва у якому художник зображує природу?

Д.Пейзаж!!!

В.Молодці! Пейзаж-це загальний вигляд даної місцевості.

В. Левеня, та що з тобою?

Лев. Ваша країна дуже гарна і ви такі розумні, але я хочу додому в Африку.

В. Левеня не сумуй, ти ж бачиш яка зараз погода за вікном, а в таку погоду рейс літака з України до Африки затримується. Погостюй у нас в дитячому садку.

 

(Діти також запрошують Левика).

 

А коли погода стане краща, придбаєш собі квиток і  полетиш додому.

Лев. Добре я залишуся. А-а-а як же ма-а-ма?

В. Ми зараз усі разом намалюємо пейзаж нашої країни, поставимо печатку твоєю лапкою і відправимо листа до твоєї мами.

Лев. Так!!! Вона буде знати, що зі мною все гаразд, а також знатиме, що я в Україні, і не буде хвилюватися.

В. Тоді швидше до роботи. Діти ви пам’ятаєте з чого потрібно починати?

 

(Вихователь підводить дітей до робочих місць. На підлозі розміщено: клейонка, папір, фарби, серветки, ватяні палички, тампончики з поролону. Діти розміщуються та малюють. Вихователь нагадує про завершення роботи.)

 

В. Ось і готовий наш лист до Африки, але потрібно щоб він трішки просох, а потім ми його обов’язково відішлемо до Африки. Ну що, левеня, ти більше не сумуєш. Напевно тобі сподобалося?

Лев. Так!!!

В. А вам діти?

Д. Так!!!

В. Що саме?

(Діти розповідають, діляться враженнями.)

 

В. Ви були молодці.

 

(вихователь, дякує дітям та за гарну роботу вручає подарунок, дидактичну гру.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                    

 

Мета: Вчити дітей отримувати задоволення від спілкування з навколишньою природою,бачити прекрасне в найменшій та найпростішій складовій природи. Заохочувати ініціативу та самостійність дітей при використанні покидькового матеріалу для придання більшої виразності образу. Закріпити техніку гриму. Активізувати дітей з допомогою гриму створювати задуманий образ,доповнювати атрибутами,деталями костюма. Розвивати у дітей спостережливість,вміння бачити характерні прикмети оточуючих предметів та об’єктів живої природи,порівнювати їх,художній смак: вміння підбирати кольорову гаму для відтворення ознак задуманого персонажу,розвивати описове,відтворювальне ,емоційне мовлення дітей. Розвивати самопізнання та виховувати самоповагу.

Матеріали: Набори для гримування,косметичні засоби,фарби на водній основі,покидьковий матеріал,ватні палички та тампончики,вазелін,шматочки поролону та серветки для зняття гриму,настільні дзеркала,деталі костюмів. Скрині,повітряні кульки.

Попередня робота: уточнення уявлень про тварин,що живуть в Африці,описання їх зовнішнього вигляду,характеру,способу життя.. Зображення в малюнках образів цих тварин. Виготовлення ігрових атрибутів. Знайомство з технікою накладання гриму на обличчя.

Хід заняття:

Діти разом з вихователем заходять у студію. Посередині кімнати стоїть скриня з великим бантом та повітряними кульками. Вихователь:Діти,подивіться,що це до нас прилетіло?Оце так несподіванка! Напевно це хтось для нас приготував сюрприз. Давайте подивимося що ж у скрині.(діти разом з вихователем від’єднують кульки та розв’язують бант. Вихователь дістає “чарівний мішечок»)

- Знову якісь загадки. Ну що ж ,доведеться їх розгадувати. Давайте по-черзі будемо витягувати із мішечка по одній речі.(діти дістають по іграшці-звірятку).Хто це? Де живе? Чим харчується? Яке має забарвлення?Як ви гадаєте,чому воно саме таке?

- Діти ,а що пов’язує цих тварин? Діти: Те що вони всі живуть у Африці. Вихователь:Так. А як ви гадаєте,для чого нам надіслали ці іграшки?(відповіді дітей).

- Я гадаю,що відповідь можна пошукати і на дні скрині. Подивіться,що це? (дістає елементи костюмів та грим).

- Мені здається ,що нам пропонують погратися у тварин. А ви цього хочете? Як ми можемо гратись? А для чого нам ці речі?Так, ми можемо переодягтись у звірят.

-А для чого фарби? Так,дійсно за допомогою гриму ми зможемо стати справжніми чарівниками і перетворитись на тваринок.

- Пропоную вам обрати тваринку яка вам подобається. Необхідні деталі костюма. А тепер ви можете розміститись коло дзеркал і загримуватись так,щоб якомога більше бути схожим на обрану тварину.

Діти з допомогою педагога накладають грим..

Вихователь:Давайте розглянемо одне одного. Ой,ми справді потрапили в Африку. У дітей є свої імена,а звірята хочуть обрати собі імена? Давайте їх вигадаємо!

В кінці малятам пропонується вийти,представитися і пройти,імітуючи рухи тварини.

Після заняття дітям пропонується С/рольова гра «Африка»,»Зоопарк» тощо.

 

Мета:Формувати у дітей цілісне уявлення образу матері-охоронниці домашнього затишку,що грає велику роль в житті кожної людини. Поглиблювати знання дітей про культуру та традиції сімейних взаємин. Розвивати інтонаційну виразність мовлення,збагачувати словниковий запас,дрібну моторику рук. Виховувати любов та шанобливе ставлення до матері,бажання допомагати їй у домашніх справах.                   Хід заняття:

 Вихователь заводить дітей до зали звучить тиха і спокійна музика по середині зали стоїть фланелеграф на фланелеграфі картинка із зображенням сім`ї.

Вихователь звертає увагу дітей на фланелеграф.

Вихователь: Малята,погляньте, на фланелеграф!Кого ви бачите?

Діти: Маму і дітей.

Вихователь: Що роблять діти? Діти: Дарують мамі квіти.

Вихователь: Правильно. Як ви гадаєте,що відчула в цей час мама?

Діти: Їй було приємно.

Вихователь: Мої любі «Барвінчата» ви знаєте,що незабаром настане «День Матері».

Мама-найголовніша,найрідніша людина в житті кожного:і дитини і дорослої людини.

(стук у двері:під музику з`являється «мамонтеня»)

Вихователь:Діти подивіться хто це?

Діти: Слоник.

Мамонтеня: Ні, я не слоник,а мамонтеня.

Вихователь: А чому до нас завітав?

Мамонтеня: А я маму шукаю.

Діти: А яка в тебе мама?

Мамонтеня: Не знаю,я думав ви мені допоможете її знайти.

Вихователь: Діти!Допоможемо?

Діти: Так! Вихователь:Мамонтеня давай разом з нами пограємо в цікаву гру «Розкажи про маму».Ось подивіться яке в мене є красиве і незвичайне сердечко.Треба сердечко передавати поколу у кого воно опиниться той і розказує про свою маму.Зрозуміло? Д/гра «Розкажи про маму» Яка мама(хороша, добра,гарна,ласкава,красива,лагідна,чуйна,ніжна,рідненька,весела…)Що вміє робити мама?(прибирати,прати,куховарити,жаліти,мити посуд,співати, шити,втішати)

Мамонтеня:Так,так моя мама точнісінько така як ви казали.

Вихователь:Так мамонтеня всі мами добрі, хороші,милі.Про маму є багато чудових творів-віршів,оповідань,казок.Ось зараз послухайте один гарний віршик,присвячений мамі. Педагог читає вірш: «День Матері»

О.Гаєцька

Мамо найдорожча,

Мамочка єдина,

Щирі побажання-

Від доні,від сина.

Квіточок пахучих

Принесли багато

В цей травневий ранок,

У велике свято!

Вихователь: Діти сподобався вам віршик?

Діти: Так!

Вихователь: Скажіть,будь-ласка,хто привітав матусю?

Діти: Хлопчик і дівчинка.

Вихователь:Що подарували матусі?

Діти: Квіти.

Мамонтеня: Ой,а мені моїй мамі нема чого подарувати.

Вихователь:Малята давайте допоможемо мамонтеняті. Діти:Допоможемо. Вихователь:Мамонтенятко не сумуй ми зараз з дітками намалюємо багато квітів які ти зможеш подарувати своїй мамі.

Мамонтеня: Я буду вам дуже вдячним.

Вихователь: Діти але перед тим як працювати давайте разом відпочинемо.

Пальчикова гімнастика: «Як вітати маму з святом»

Як вітати маму з святом?

-Квітку їй намалювати.

Лад в кімнаті навести:

Взяти віник підмести.

Ще й ганчірочку узяти

- З меблів пил повитирати.

З ранку штори всі відкрити,

Сонце в хату запустити,

Неньку ніжно обійняти

І сказати : «Мамо,зі святом!»

Вихователь:Відпочили трішки, тож давайте працювати мамам квіти малювати.

Діти сідають за столи на столах фарби,штампи,аркуш паперуА-4,серветки.Звучить тиха спокійна музична композиція.

Вихователь:Мамонтеня поглянь які яскраві квіти намалювали діти.

Мамонтеня: так дуже яскраві і красиві.

Діти: Ти візьми ці квіти і подаруй своїй мамі.

Мамонтеня:Дякую вам за поміч і подарунок для моєї мами тепер я її обов`язково знайду і подарую ваші квіти. Але мені час вирушати її шукати,тож до побачення.

Вихователь і діти прощаються заняття закінчується.

 

 
 
 
 
 
 

 


1
2
3
4